Inspirací se zde staly rozhovory s pamětníky narozenými před druhou světovou válkou a žijící v sousedství sídla divadla.

Continuo je mezinárodní nezávislá divadelní skupina vedená režisérem a uměleckým vedoucím Pavlem Štouračem, od roku 1995 trvale sídlící v někdejší zemědělské usedlosti v malé vesnici Malovice asi pětadvacet kilometrů od Českých Budějovic.

Její inscenace lze jen těžko žánrově zařadit. Fyzické herectví, tanec, cirkusové techniky, živá muzika, výrazná výtvarná stylizace… Pro herce Continua není důležité, zda hrají či tančí. Mnohem důležitějším pro ně je hledání a zpracování tématu, potřeba pracovat společně, divit se, být překvapováni, učit se, rozvíjet se a toto vše sdílet s diváky.

Dalším představením, s níž Divadlo Continuo do Jihlavy zavítalo a předvede ji hned v sobotu, je inscenace s názvem Now…! Vznikla původně jako pouliční divadlo a premiéru měla vloni v květnu na Šrámkově Písku.

Má podtitul Dramaturgie v přímém přenosu, což přeloženo znamená, že inscenace vzniká svým způsobem na místě a podílejí se na ní nejen herci, ale i publikum. Pro obě strany je to tak trochu experiment – sny, představy, očekávání, tužby, vztahy (nejen mezi mužem a  ženou), komentáře k aktuálním událostem… to vše v konfrontaci s oceánem informací hrnoucím se na nás dnes a denně ze všech stran. Co si vybrat, kudy jít, jak zde žít?

Šestičlená skupina performerů využívá těla, dech, hlas, slova, pohyb, hudbu… a protože jde o fyzické divadlo, rozpoznáme v něm tradiční postupy komedie dell´arte, klaunerie a pantomimy.

Soubor Divadla Continuo nepatří mezi kamenné soubory. Je to jiný druh divadla, který ovšem umožní každému návštěvníkovi tak trochu vstoupit na prkna, jež znamenají svět.