Šestnáctý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů (MFDF) Jihlava je již opravdu téměř za dveřmi. V krajském městě Vysočiny se bude konat už v příštím týdnu. Začne v úterý a potrvá až do neděle a jako vždy bude jeho program opravdu bohatý.

Doprovodný program MFDF najdou návštěvníci festivalu také v klubu Soul. Ve dnech přehlídky dokumentů v Soulu vystoupí celá řada zajímavých umělců.

Středeční večer bude patřit Spermbankers z Prahy, Fru Fru z Třebíče a Mr. Ultrafinovi z Prahy.

DJ Ultrafino je spolutvůrce pražské funkové DJ scény. Spermbankers-Pasi Mäkelä, Bert Neven a Martin Růžička jsou zase tři jména zkušených hudebníků.

Česko-finsko-nizozemské trio The Spermbankers hraje klasické žánry s drivem garážového rocku. V jejich hudbě jsou slyšet temné vlivy Bad Seeds, blues a celé to doplňuje velmi temný gospel.

Fru Fru putuje ve své tvorbě napříč hudebními žánry. Ve spojení s nevšedními texty nabízí výjimečný prožitek. Fru Fru vznikli v roce 2000 v Třebíči jako příležitostné seskupení, které improvizovalo na vernisážích. V únoru 2003 vydali debutové CD nazvané Hmotný svět. Texty písní napsal Honza Volf, Allen Ginsberg, Georg Trakl, Václav Bartoš a využity byly i texty kmene Evenků. Roku 2005 kapela vydala druhé album Nevěř tichu u Indies records, za které byla nominována na cenu akademie populární hudby Anděl 2005.

Koncerty v clubu Soul začínají vždy o půl desáté večer.

LENKA POSPÍŠILOVÁ