„Z nadcházejících koncertů je největší zájem o koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, kteří do Telče vůbec poprvé přivezou svůj Poklad na stříbrném plátně, tedy písně z filmů třicátých a čtyřicátých let,“ prozrazuje za pořadatelský tým Vojtěch Kolář. Na zámku také po krátké pauze vystoupí herečka a zpěvačka Bára Hrzánová s kapelou Condurango, anebo písničkář Vlasta Redl se svou kapelou, ke které se přidá i jeho dcera Lucie Redlová.

Na velké scéně v Panském dvoře zahrají od čtvrtka 10. do soboty 12. srpna kapely Mňága & Žďorp, Monkey Business, Tata Bojs a další. „Monkey Business aktuálně pracují na novém albu s českými texty, tak se těšíme, že vedle hitů zazní třeba i ochutnávka něčeho nového. Tata Bojs opět přijedou se zpěvačkami Simonou a Denisou Katzer a novým členem, multiinstrumentalistou Matějem Belkem," říká k tomu organizátor festivalu.

Ohlédnutí za závodem dračích lodích v Telči.
Závody dračích lodí přerušil déšť, na výkonech v Telči to znát nebylo

Tradiční festivalový program každý den začíná pohádkou v patnáct hodin a pokračuje dvěma koncerty na náměstí od sedmnácti hodin. Rušno je i u Štěpnického rybníka pod bránou. Na scéně U Lodiček muzikanti hrají vždy od šestnácti, osmnácti a dvaceti hodin. Večer je na programu hlavní koncert na zámku a po něm nocturno ve festivalovém klubu.

Zdroj: Jana Kodysová