Filharmonie Gustava Mahlera má na programu již páté pokračování koncertů slavných melodií z úspěšných filmů a muzikálů. Koncert se uskuteční tuto neděli v Domě kultury a začátek je stanoven na 19. hodinu.

„Šéfdirigent Jiří Jakeš i tentokrát připravil program složený z jeho originálních aranží, které jsou šité na míru domovské filharmonii," uvedl manažer FGM Vladimír Holeš.

Za základ své práce si Jiří Jakeš vzal tentokrát hudbu z filmů Noc na Karlštejně, Tarzan, Schindlerův seznam, seriálu Chalupáři, muzikálu Bídníci, Fantom opery, Evita a dalších. A posluchači se mohou těšit i na další, například rocková překvapení.

Filharmonie G. Mahlera bude tradičně pod taktovkou dirigenta Jiřího Jakeše a vystoupí přední sólisté filharmonie. „Vysoká umělecká a interpretační úroveň hráčů filharmonie a znalost jejich kvalit umožnila Jiřímu Jakešovi napsat řadu náročných sólových partů pro špičkové hráče filharmonie pro tento výjimečný koncert," dodal Holeš.

Rok české hudby spojen s poklady

Kromě zmíněného koncertu se FGM chystá na koncert k Roku české hudby. Ten se bude konat u příležitosti zahájení výstavy „Poklady Vysočiny" v Horáckém divadle, a sice ve čtvrtek 20. listopadu.

Na koncertu mimo jiné zazní Bedřich Smetana a jeho Polka z opery Prodaná nevěsta, Valčíky, Humoreska a Česká suita Antonína Dvořáka. Návštěvníci se mohou opět těšit i na filmovou hudbu v úpravě pro symfonický orchestr a další překvapení.

Koncert začíná tentokrát o půl sedmé a vstupenky je stále možné zarezervovat před webové stránky Horáckého divadla, k dostání jsou za 130 korun. Na slavné filmové melodie v DKO jsou k mání v předprodeji za 150, na místě potom za 190 korun.

LUCIE ŽÁČKOVÁ