Na premiéru přišlo okolo stovky diváků. Představení zhlédlo a pozitivně zhodnotilo i několik dlouholetých členů spolku Jiří Poděbradský. „Obdivovala jsem, že se to děvčata v angličtině hezky naučila,“ pochválila výkon Dana Topičová.

Některé herečky se ocitly na velkých prknech poprvé, ale přesto sklidily velký potlesk. Scénář klasického příběhu upravila Martina Pokorná, která se společně s Jakubem Skočdopole ujala také režie. Důležitou oporou při přípravě hezké scény byl i současný principál Poděbradských Josef Mlynář. “Jeden anglický kus máme společně za sebou, příště pro vás nastudujeme s dětmi v originále třeba toho Shakespeara,“ zavtipkoval ze scény režisér Jakub Skočdopole, který od jednoho z diváků převzal na závěr sklenici červené řepy.

Divadélko hrála samá děvčata v následujícím obsazení: Kája Urbanová (řepa), Saša Niejadlíková (děda), Zuzana Kousalová (babička), Kateřina Havlíčková (vnučka), Tereza Pytlíková (pes), Martina Vacková (kočka), Tereza Peltanová (myš). Už nyní je jasné, že pro úspěch se divadélko jistě brzy zopakuje.

Divadelní spolek Jiří Poděbradský z Polné byl založen již v 18. století. Rok vzniku 1798 z něj tak činí jeden z nejstarších ochotnických souborů v České republice. V současné době herci zkouší detektivní frašku od Roberta Thomase. Jmenuje se Past na osamělého muže a v premiéře se objeví na podzim 2019.