První premiérou bude zpracování rodové ságy Petra Jaroše Tisícročná včela, kterou připravují na Velkou scénu Matěj T. Růžička spolu se Simonou Petrů. Zpracování v celosouborovou hru s bohatou scénou se bude jmenovat Ako tisícročná včela.

Druhý titul bude věnován náročnějšímu publiku. Jevištní kompozici Svatý Václav speciálně pro Horácké divadlo vytvoří dvojice Lenka Lagronová a Rastislav Ballek. „Lenka Lagronová je jedna z nejlepších autorek a spisovatelek u nás a naopak Rastislav Ballek patří k absolutní špičce slovenského divadla. Postava svatého Václava je takový zbytek našeho intenzivního hledání velké české hry,“ doplnil umělecký šéf jihlavského divadla Pavel Šimák.

Horácké divadlo chce v nové sezóně přilákat početné publikum napříč generacemi. Proto do svého repertoáru zařadí retro komedii Jaroslava Žáka Škola základ života, která by mohla zapůsobit i na žáky základních a středních škol či veřejnost, která do divadla moc nechodí.

Adéla po dvou letech dovečeří. Muzikál Adéla ještě nevečeřela na Velké scéně nahradí Šakalí léta, která diváky zavedou do doby tvrdé totality. „Takovým kořením toho bude, že tam bude živý rock´n´rolový band. Bude to najatá profesionální kapela,“ řekl Pavel Šimák, který Šakalí léta zrežíruje.

Předposledním titulem se stane Žebrácká opera z pera Václava Havla, kterou si vybral Michal Lang (režisér oceňované inscenace Rok na vsi, pozn. red.).

Československou sezonu uzavře česká premiéra komedie Zahrádky, kterou pro Horácké divadlo napsal jihlavský autor Martin Kolář spojený s divadelním studiem De Facto Mimo. Režie se ujme Michal Skočovský, který od května nastupuje na místo uměleckého šéfa Horáckého divadla.

Obrovský kus žuly, jemuž místní říkali Jeho Veličenstvo  Monolit II, projíždí Mrákotínem.
Jak jsme žili v Mrákotíně