KDY: 19. listopadu, od 18.30 hodin
KDE: Horácký zimní stadion, Jihlava
ZA KOLIK: 890 korun

"Nejslavnější česká skupina Lucie se po loňských osmi vyprodaných hokejových stadionech rozhodla vyrazit na turné po menších halách v Česku. V rámci něj dorazí i do Jihlavy. Představí se celkem v jedenácti městech. Na většině míst kapela minimálně patnáct let nekoncertovala. Vstupenky jsou k dostání v síti TicketLIVE," sdělil Roman Helcl.

Součástí playlistu v Jihlavě bude také skladba Než tě rozkradou, k níž vznikl nový klip. Slovenský režisér Karol Vosátko jej pojal jako příběh zamilovaného muže v působivých kulisách fantaskního světa. Hlavní postavy příběhu ztvárnili slovenští herci Lukáš Latinák a Mirka Partlová.

„I v životě platí, že to, za čím se člověk žene, mu utíká. A naopak. Co nahání nás, před tím zase utíkáme my. A o toto schéma v podstatě v klipu jde. Jsou to krásné a kruté pocity zároveň, které změní život tak, že už nikdy není stejný, jako doposud,“ popisuje režisér Vosátko. Klip vytvořil technikou rozpohybovaných fotografií a zkombinoval je s animací. Celkem nafotil 1 600 fotografií. "Lukáš a Mirka se skvěle do příběhu hodili a navíc byli skvělí i během fotografování v různých nepřirozených pózách, kostýmech a rekvizitách,“ říká Vosátko,

Než tě rozkradou vznikla během natáčení alba EvoLucie za pár chvil. „Přijel jsem ráno do studia s novými klávesami a hned u druhého zvuku, který jsem na nich zkoušel, mě napadl motiv písničky,“ vzpomíná na vznik Michal Dvořák. Motivu se okamžitě chytil Robert Kodym a za chvíli byla skladba na světě. „Robert měl navíc v kapse koncept nového textu, který jej napadl den před tím, a do hudebního nápadu se skvěle hodil,“ dodává Dvořák.