„Komiks nás zavede do meziválečné Vídně poblázněné fotbalem. Vedle legendárního fotbalisty a rodáka z Kozlova u Jihlavy Matthiase Sindelare, označovaného jako Papírák, v příběhu hraje klíčovou roli i zakladatel moderního fotbalu Hugo Meisl, syn židovského obchodníka z Malešova,“ přiblížil výstavu tiskový mluvčí VŠPJ Tomáš Obruba.

Mattias Sindelare, rodným jménem Matěj Šindelář, se narodil 10. února roku 1903 v Kozlově na Jihlavsku v židovské rodině. V jeho dvou letech se rodina přestěhovala do Vídně, kde se Matěj stal známým fotbalistou. Zemřel roku 1939 ve Vídni.

Německý umělec Sascha Dreier nakreslil svůj první komiks už v osmi letech v letadle. Vymýšlel si vlastní pokračování dobrodružství Mickey Mouse. Později pracoval jako grafik v reklamní agentuře. „Od roku 1992 žije v Berlíně a kreslí pro berlínský deník Tagesspiel a fotbalový magazín 11 Freunde,“ dodal Obruba.

Komiks si v prostorách vysoké školy bude moct veřejnost prohlédnout až do 31. prosince letošního roku. Výstava bude přístupná od pondělí do neděle od 6 do 19 hodin.

Koláč pro hospic vynesl v letošním roce 18 303 korun.
OBRAZEM: Koláč pro hospic. Lidé byli štědří, přispěli 18 tisíc korun