„Také město Jihlava jako partner festivalu mělo mít svoje pódium a chystalo pro návštěvníky nejedno překvapení. Nikdo ale ještě na začátku března nemohl tušit, co nás potká. A ani v nejčernějších scénářích nikdo nepočítal s tím, že se letošní ročník bude muset dokonce zcela zrušit,“ poznamenal mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk.

Ilustrační foto - volby
Boj o vládu nad krajem se blíží: Známe kandidáty na hejtmana Vysočiny

Organizátoři akci přesunuli na příští rok. „Není možné žít v nejistotě a čekat, jak to celé dopadne. I kdyby vláda pár týdnů nebo dokonce dnů před termínem konání všechny opatření zrušila, není možné takový festival organizačně uspořádat. Nechceme a nebudeme riskovat zdraví našich návštěvníků. Hlavním prvkem v naší branži je radost, uvolnění, odreagování, nerušená zábava a pohoda, což by za aktuální vládních opatření nebylo rozhodně při vynaložení sebevětšího úsilí možné zajistit," oznámila pořadatelská agentura.

Zakoupené vstupenky si lidé mohou vyměnit prostřednictvím portálu Ticketlive za vstupenky na rok 2021. Podrobnější informace najdou na webových stránkách festivalu.