Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě ve své galerijní budově na Masarykově náměstí otevřela výstavu Dobré dílo - Staroříšské tisky Josefa Floriana a umělci, kteří se na jejich výtvarné podobě podíleli. Výstavu bude možné zhlédnout do 18. října. Taktéž do 18. října pokračuje v galerijní budově Komenského také výstavní projekt jednoho z nejvýraznějších českých malířů střední generace Patrika Hábla Patrik Hábl | Tělo obrazu a v rámci Galerie Alternativa galerie nabízí výstavu Techno-color Šárka Pelikánová, Jan Poupě, Jakub Sýkora.

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě připravila pro všechny zájemce od 17. září do 26. listopadu mimo jiné Podzimní výtvarné dílny v galerii, konkrétně se jedná o sedm kreativních dílen pro dospělé. Z aktuálních krátkodobých výstav pak návštěvníci galerie mohou do 18. října obdivovat výstavu ilustrací Pohádky z celého světa, včetně animačních programů určených pro školy i pro všechny zájmové skupiny nebo výstavu Tomáš Švéda - Zrcadlení.

Koronavirový semafor k 11. září 2020.  Vysočina skoro celá zezelenala
Koronavirus: Vysočina skoro celá zezelenala. Nakoupí další výbavu k testům

Horácká galerie v Novém Městě na Moravě vedle svých stálých expozic a doprovodných programů zve například na výstavu Miloš Budík – Fotografie. V úterý 15. září se navíc v Horácké galerii představí legendární jazzový trumpetista Laco Deczi a Celula New York a v pátek 25. září galerie nabídne ARTkinoHG: Než skončí léto.

Kompletní nabídka všech příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina na úseku kultury je pravidelně zveřejňována také na webové stránce www.vysocina-fandi-kulture.cz.