Jednou z vystupujících byla i skupina Arciskačány. Ta na jaře vydala své první CD s názvem „…a vipet se zbláznil“.
Myslím, že dubnový křest se povedl, byla to jedna z našich nejlepších akcí,“ zmínil za kapelu basový kytarista, který si říká Henry.

Ani po povedeném křu se ale život kapely nezastavil. „Snažíme se co nejvíc koncertovat, problém je ale v tom, že máme víc projektů,“ zmínil Pallda, kytarista a zpěvák, která kromě skupina Arciskačány vystupuje také s kapelou Major Major a XIII.století.

V dohledné době skupina chystá i další vystoupení. „Budeme vystupovat na narozeninách skupiny Šatlava a možná se s nimi rýsuje i další spolupráce do budoucna,“ zmínil tajemně Pallda.

Čtveřice muzikantů, jenž vystupují v dresech s pokémony, se letos ukázala i na několika velkých festivalech, například na Votvíráku v Milovicích u Prahy.

Podle slov Henryho letos asi vůbec nejdůležitější koncert by Arciskačány měli odehrát v říjnu na domácí půdě, v hudebním klubu pod Brněnským mostem, jako předkapela skupiny Wohnout. „Na tu akci jsme obzvlášť natěšený,“ dodal Henry.

Na konci srpna má vyjít nový film o heparinových vraždách s názvem Hodinu nevíš, ve které kapela dostala prostor se singlem Hašlerka. Do kritiky zatím nevydaného filmu se v médiích pustil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Asi nemá cenu, aby někdo kritizoval něco, co ještě ani neviděl,“ shodují se muzikanti z kapely.