„Pro tuto slavnostní příležitost nebyl tento vynikající soubor vybrán náhodně. Jeho členem je hobojista Vladislav Borovka, který má k Telči velmi vřelý vztah a dlouholetí příznivci vážné hudby si ho určitě pamatují jako výjimečného studenta Francouzsko-české hudební akademie - žáka profesora Capezzaliho,“ řekl Lubomír Zadina z Kruhu přátel hudby s tím, že zářijový koncert je 423. v pořadí.

Telčský Kruh přátel hudby se připomene také v následujících týdnech, kdy v rámci 100. výročí založení Československa pořádá koncert Ebenova tria. Ten se koná ve středu 3. října v 19 hodin v sále základní umělecké školy. Ebenovo trio, tedy houslista Roman Patočka, violoncellista Jiří Bárta a klavíristka Terezie Fialová, si připravilo díla J. Haydna, B. Martinů a B. Smetany. „Také tento soubor jsme k nám do Telče pozvali záměrně. Jiří Bárta je známý jako dlouholetý profesor Francouzsko-české akademie v Telči. Akademii absolvovala i Terezie Fialová,“ dodal Zadina.

Kruh přátel hudby je spolek sdružující příznivce klasické hudby. Organizuje koncerty, přednášky, besedy a podobné akce za účelem přiblížení této oblasti kultury členům i veřejnosti. V tomto roce má 54 členů.

Brána Matky Boží Jihlava.
Památky v Jihlavě bude možné navštívit bezplatně