Kromě výše zmíněných exponátů Vysočinu – konkrétně Pelhřimov - obohatí rovněž expozice Hradu Kámen o další historický motocykl. Na jeho pořízení se bude snažit využít i dotaci z Ministerstva kultury. „Rozšiřování expozice jednostopých vozidel na Hradě Kámen je, pokud jde o čerpání akvizičních příspěvků, nejnáročnější. Muzeum Vysočiny Pelhřimov je však v tomto směru zároveň úspěšným žadatelem o ministerské dotace. Díky dotacím i podpoře kraje se hradní sbírka historických motocyklů rozrostla už o sedm motocyklů za téměř 3,9 miliónu korun,“ doplnil náměstka hejtmana pro oblast kultury a památkové péče Romana Fabeš.

Kraj Vysočina zřizuje sedm sbírkotvorných organizací, na jejichž provoz ročně přispívá částkou více než třiadevadesát miliónů korun. Jedná se o Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, Muzeum Vysočiny Jihlava, Muzeum Vysočiny Pelhřimov, Muzeum Vysočiny Třebíč, Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, Horáckou galerie v Novém Městě na Moravě a Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě.

Dukla byla na začátku devadesátých let v československé špičce, na fotografii sestava z ročníku 1990-91, tedy v době zisku posledního titulu.
Devadesátky v Jihlavě: první supermarket v republice i poslední titul Dukly

Letos na mimořádné akvizice z veřejných peněz putovalo 1,2 milionu korun.