„Připravili jsme veselici, při kterém představíme tradiční masopustní masky a osvětlíme jejich roli a význam. Požádáme starostu městyse o předání obce do rukou nezbedných a rozdováděných masek, začteme se do knihy hříchů a neřestí a budeme komentovat události v našem městysi. Pomodlíme se k base a požádáme o odpuštění a ochranu a za odměnu ji na závěr pochováme," sdělil za pořadatele místostarosta Stonařova Ivan Šulc.

O hudební doprovod se postará dechová hudba Bohemia. Přítomní si také pochutnají na masopustním občerstvení v podobě krajíce chleba a tlačenky. Dát si dále mohou čaj, svařák a nějaký ten kalíšek. A chybět nebudou ani koblihy. „V době masopustu jsou mnozí sousedé navyklí smažit koblihy. Budeme moc rádi, když jich pár přinesou s sebou v misce či na talíři, a doplní ty od místních divadelnic. Připravíme stoly ke společné ochutnávce, předloni byla skvělá," doplnil Šulc.

Ilustrační foto.
Švejk se v sobotu vrátí do Jihlavy

Průvod masek a maškar vyjde ve 13.30 hodin z kulturního domu, příchod chasy bude ve 14 hodin. Vstupné bude dobrovolné a zájemci mohou chase přispět do šaškovské pokladničky. „Přijďte si společně s masopustní chasou zatancovat a pobavit se. Těšíme se na vás," pozval na akci Šulc.

Zábava se odpoledne přesune do sálu kulturního domu, kde bude následovat posezení při muzice.

Chystáte se fotit masopust ve vaší obci? Pošlete nám fotky prostřednictvím formuláře na webu www.jihlavskydenik.cz.