Tato dojemná a rozpustilá exkurze do poslední neprobádané oblasti, do poslední zakázané zóny, je oslavou ženské sexuality ve vší své složitosti a tajemnosti. „Byla uvítána jako bible pro novou generaci žen. Toto vtipné a neuctivé, soucitné i moudré dílo, oceněné cenou Obie, vyjadřuje ty nejhlubší ženské fantazie a obavy a zaručuje, že se po jeho zhlédnutí nikdo nebude dívat na ženské tělo ani na sex stejně jako předtím," poznamenala ke hře Dáša Bláhová.

Monology vagíny byla první divadelní hra Intimního divadla Dáši Bláhové, které herečka založila v roce 2002. Inscenaci zrežírovala Irena Žantovská. Dáša Bláhová 
a Míša Sajlerová hrají ve všech představeních, Jitku Asterovou alternuje Anna Polívková. O překlad textu 
z angličtiny se postarala Dáša Bláhová.

Několik zážitků 
a také zkušeností

Hru Monology vagíny napsala Eve Ensler v roce 1996. Původně Eve hrála všechny role žen, které vypovídaly své monology. Postupem času se ale ve hře vystřídala řada hereček. Představení se skládá 
z několika monologů. Každý monolog se nějak týká vagíny, ať už se jedná o pohlavní styk, lásku, znásilnění, masturbaci, porod, orgasmus, různé názvy pro vagínu nebo je prostě pojímána jako součást ženského těla.

Monology vagíny se odehrají v Divadelním sále Domu kultury v Jihlavě ve čtvrtek 31. března od 19 hodin. O divadelní představení je velký zájem, ale i tak jsou vstupenky ještě k mání. Cena za lístek je 330 nebo 350 korun. Vstupenky si lze rezervovat také na webu domu kultury, tedy na adrese www.dko.cz.

ZDEŇKA HINKOVÁ