Na pěti scénách festivalu vystoupí téměř stovka účinkujících. „Jedním z nejzajímavějších koncertů letošního ročníku bude vystoupení celosvětově uznávaného, ovšem u nás jen málo doceněného mandolinisty Radima Zenkla s kapelou. Zenkl žije od roku 1989 v USA a při svých návštěvách rodné země hrával a nahrával například s Čechomorem, Hradišťanem, Vladimírem Mišíkem nebo Waldemarem Matuškou. Do Telče nyní přijede se svou čtyřčlennou kapelou a dalšími hosty z dalekého Mongolska,“ prozrazuje jeden z organizátorů Prázdnin v Telči Vojtěch Kolář.

Na hlavní scéně na nádvoří zámku v Telči se opět představí ta nejlepší jména české folkové scény ve všech jejích různorodých polohách. „Unikátní bude hudební spojení kapely Bratří Ebenů s legendární bluegrassovou Druhou Trávou, kdy obě kapely vzájemně hrají písně ze svých repertoárů,“ dodává Kolář.

Návštěvníci se dále mohou zajít pobavit na divadelní scénu v zámeckém parku, na dvě víkendové scény na Panském dvoře a odpolední hraní na scéně na náměstí Zachariáše z Hradce. Chybět nebudou ani filmové projekce, tvůrčí dílny a doprovodný program v podobě běhu Telčí a závodů dračích lodí.

Kousek Tebe. Ilustrační foto.
Kousek Tebe pokračuje: Hledají se senioři i dobrovolníci

Pro fanoušky moderní hudební produkce chystají pořadatelé koncerty na klubové a víkendové scéně na Panském dvoře. „Zahrají tu například elektroničtí Midi Lidi, slovenská pětice Puding pani Elvisovej, dj Ventolin, excentrická písničkářka Mucha, ještě excentričtější Xavier Baumaxa nebo kytarově uhrančiví Tee Pee,“ doplňuje k tomu Kolář.

Lidé si už nyní mohou kupovat vstupenky, aby o koncert svých oblíbenců nepřišli. „Doporučujeme je zajistit už v červnu, kdy jsou o něco levnější než těsně před festivalem,“ uzavírá Kolář.