Jde o jednu z největších událostí společenské sezony.

„Galavečer bude moderovat Jan Čenský. Na programu je mimo jiné módní show Miss Princess of the World kolekce návrháře Luďka Hanáka a světelná show Magnis," přiblížila program galavečera Alena Skovajsová z nadace Šťastná hvězda, která celou akci organizuje. Zároveň dodala, že výtěžek půjde zejména na pomoc dětem s dětskou mozkovou obrnou.

„V Kraji Vysočina jich máme asi dvacet, ale oslovují nás rodiny z celé republiky. Můj syn se léčil na onkologii patnáct let, takže se snažím rodinám pomáhat, jsem ráda, že v Kraji Vysočina není lhostejnost," vyjádřila se organizátorka.

Vstupenky na galavečer lze ještě koupit na třech místech v Jihlavě. A to v jihlavském City Parku v RazDva tisku, v knihkupectví Jitka a přímo v Domě kultury.

Slavnostního večera se zúčasní nejkrásnější missky ze Zambie, Dánska, Ukrajiny, Slovenska, Francie a samozřejmě České republiky. Jde o vítězky soutěže s názvem Miss Princess of the World. Jedná se o soutěž v dívčí kráse a komunikačních dovednostech, určené dívkám ve věku šestnáct až šestadvacet let. Akce není kopií soutěží, v nichž rozhodujícími parametry jsou jen míry a váha. Hodnotí se i komunikační dovednosti, vtip a přirozený dívčí šarm. Úřadující Miss Princess of the World je šestadvacetiletá Andella Matthews Chileshe ze Zambie.

Krasavice se po Jihlavsku pohybují už od středečního večera. Jejich návštěva vyvrcholí právě galavečerem. Kromě dětského oddělení jihlavské nemocnice se včera podívaly i na to, jak funguje záchranná služba.

Dnes se krásné ženy vypraví do Telče, kde mají na programu prohlídku zámku, projížďku městem v kočáře, procházku městem nebo oficiální oběd se starostou Telče Romanem Fabešem.

„Pro Telč je to velmi zajímavá spolupráce, i když to není naše první účast na charitativní akci. Překvapuje mě, jak jsou tyto akce navštěvované a kolik peněz se zde vybere, toto je záslužná činnost. Lidé to vnímají tak, že vědí, kam přesně peníze jdou," vyjádřil se starosta Fabeš.

V sobotu dopoledne missky navštíví Muzeum Vysočiny v Jihlavě a kolem oběda se budou procházet po jihlavském Masarykově náměstí. Pak už je čeká příprava na samotný galavečer.

Zpěváci, jako finalista soutěže Česko hledá Superstar Petr Bende, Bohuš Matuš, Petr Kolář nebo saxofonista a skladatel Felix Slováček na galavečeru vystoupí bez nároku na honorář, tedy jen za proplacenou cestu.

Missky si na slavnostním večeru obléknou róby od českého módního návrháře Luďka Hanáka. Ten se navrhování a tvorbě modelů věnuje od roku 1990, kdy začal tvořit pro nově otevřený Boutique Style v Mohelnici.

Od roku 1995 zde pravidelně dvakrát ročně pořádá své autorské módní přehlídky pod názvem Top Styl, na kterých představil již čtyřicet přehlídkových kolekcí. Jeho hosty na těchto prestižních akcích bývají přední čeští výtvarníci a právě i vítězky a finalistky soutěží miss.