Slavnostní předávání se uskuteční ve středu 23. října v 17 hodin v zámecké konírně. Radnice dále udělí ocenění za výjimečný sportovní počin, a to profesionálnímu hasičovi Milanu Pařilovi a telčským mažoretkám Růžičkám a Růžím. Uznání města dostane 14 žáků a studentů.

Jiří Plachý bude oceněn za péči o kroketový areál a zisk titulu mistra ČR v kroketu. "Od roku 2014 jsme čtyři roky pracovali na proměně areálu, kde se přemístily desítky tun materiálu a proinvestovalo půl milionu korun. Nyní jsou tam dvě hřiště, rádi bychom postupně vytvořili další dvě. Na to je třeba dalšího půl milionu. Jedná se o jedinou takovou plochu v rámci celé České republiky. Je tu tisíc metrů čtverečních rovné plochy s golfovým greenem. Během letošního roku se v Telči odehrálo devět turnajů, jezdí sem hráči kroketu ze všech koutů republiky," přiblížil telčský kroket Jiří Plachý.

Jan Kaleta cenu dostane za kulturní činnost a ztvárnění historické postavy Zachariáše z Hradce, Zdeněk Chvátal za dlouholetou aktivní práci v oblasti sportu, kultury a klubové činnosti, Vladimír Bukač a André Cazalet za dlouholetou pedagogickou a organizační činnost v rámci Francouzsko-české hudební akademie. Hudební skupina Nezmaři byla vybrána díky propagaci města a věrnosti festivalu Prázdniny v Telči a Milan Šindelář si ocenění zaslouží za rekonstrukci domu č.p. 66 v Masarykově ulici a umístění pamětní desky akademického malíře Jana Michny.

"Milanu Pařilovi z telčské stanice chceme tímto poděkovat za jeho úspěch a vítězství na Mistrovství Evropy ve Firefighter Combat Challenge ve Slovinsku v tandemech nad 40 let. Mažoretkám Růžičkám poputuje ocenění města za třetí místo na evropské soutěži v maďarském Györu a za první místo na světovém poháru v Petrohradu. Mažoretky Růže jej dostanou za druhá místa na soutěžích v Györu i v Petrohradu," řekla k tomu Věra Peichlová z telčské radnice.

Uznání města Telče získali žáci a studenti například za úspěchy v soutěžích, olympiádách, závodech i za vynikající studijní výsledky. Akce se každoročně koná u příležitosti oslav 28. října – vzniku samostatné Československé republiky v roce 1918. Ceny města Telče se udělují od roku 1997, obdrželo je již přes sto lidí.