„Svižnou písní pop rockového ražení bych chtěl zaujmout hlavně mladší generaci posluchačů a oslovit s ní i česká rádia. Song jsem měl složený už dlouho, ale dokončil jsem ho až letos s pomocí hudebního aranžéra Vladimíra Budíka v nahrávacím studiu ve Škrdlovicích. Přeju si, aby tuto moji novou svižnou píseň moji věrní fanoušci přijali," říká Jiří Pařil.

Hlavním kameramanem se tentokrát stal Zdeněk Šimek. Tuto spolupráci si Jiří Pařil velmi pochvaluje s tím, že ve svém kamarádovi a spolužákovi objevil obrovský talent a člověka s citem pro práci. Ve videoklipu jsou vidět záběry lesů a skal v okolí Míchovy skály nebo krajina a obora v okolí Sedlejova, jejichž současná podoba zůstane zachována pro další generace.

Největší zkouškou a pořádným oříškem celého natáčení určitě bylo pořízení záběrů kapely. Probíhalo totiž na střeše haly sokolovny v Telči. Jiřímu Pařilovi se při tom osvědčila průprava z hasičárny. Vytažení aparatury lanem do výšky dvaceti metrů zvládl asi během hodiny.

„Po příjezdů muzikantů a zjištění, že každý musí vyšplhat po kolmém žebříku do výšky 20 metrů, se strhla věcná debata. Nakonec všichni členové mého bandu plní adrenalinu vyšplhali na střechu haly. Dokonce i půvabná kytaristka z Dačic Nikol Pěchočová zvládla tuto zkoušku odvahy na výbornou. Nicméně když všichni byli v pořádku zpět na zemi, tak jsem si opravdu oddychl," popsal chvíle plné adrenalinu Pařil.

Letos už je to druhý videoklip, který zpěvák fanouškům nabídl. Prvním byla romantická balada Pro lásku mou, kterou Jiří Pařil v létě natáčel v Telči a okolí s kameramanem Tomášem Drdáckým, hercem Danielem Ondráčkem, modelkou Adélou Rezkovou a kolegy hasiči v čele s Janem Havlíkem. Lidem se klip laděný ve stylu kampaně Nemyslíš, zaplatíš ve spojením s dojemným songem velmi líbil. Úspěch už loni měla také vánoční píseň Nejhezčí svátky, která zazněla i v českých rádiích a měla vysokou sledovanost na kanálu Jurič Pařil na YouTube.