Po otevření areálu uplynulý pátek krátce po jedné hodině odpoledne přicházejícím hudebním fanouškům zahrály kapely Nádech, Like-it a také Hakmak, které mají své kořeny na území Vysočiny.

Dětem kromě bohatého doprovodného programu obsahujícího atrakce, jako je bagr, veliký bazén či výtvarné dílny zahrála odpoledne také kapela Pískomil se vrací. Až do večera mohly děti také navštívit divadelní stan, kde jim herci zahráli několik pohádek.

Své příznivce si na festivalu našel i zpívající právník Ivo Jahelka či Marek Ztracený, který na Čeřínku zahrál a zazpíval již potřetí. „Když jsme tu byli poprvé, nebyl tady skoro nikdo. Podruhé zde bylo tak sto lidí a potřetí už tady stojí všichni,“ žertoval na pódiu Ztracený. Mimo skladeb ze svého repertoáru zahrál píseň skupiny Linkin Park, jejíž zpěvák den předtím spáchal sebevraždu.

Opravdu početné davy fanoušků na festival přicházely již při koncertu skupiny UDG a plná louka jásajících posluchačů přivítala nejvíce očekávané kapely Mig 21, Tři sestry a Vypsaná fixa. Závěr jubilejního ročníku patřil hardrockové skupině Doga a vystoupení Jeroena Smitha.