Do budovy DIODu se opět po roce sjedou prodejci z uplynulých let, mezi kterými nebude chybět ani porcelánové studio Made in Chyne. Na trzích se poprvé objeví i jihlavský rodák, umělec zvaný Stovkamisov.

„Trhy pořádáme s velkým nadšením pro něco nového a neotřelého. Doufáme, že přesně to k nám přijdete hledat a najdete. Tady nejde o sériovou výrobu, tady jde o zážitek z nakupování kvalitních, dostupných a originálních dárků,“ lákala na akci jedna z organizátorek a studentka školy Zuzana Kalinová.

Black box market začne v jednu hodinu odpoledne a ve tři hodiny se uskuteční již tradiční přehlídka modelů od studentů jihlavské uměleckoprůmyslové školy v Heleníně. „Jsme rádi, že náš projekt se studenty kulturního managementu úspěšně pokračuje a že jim v DIODu můžeme nabídnout důležité praktické zkušenosti s organizací velké kulturní akce. Navíc do celého projektu vnášejí spoustu energie a nových nápadů,“ zhodnotil spolupráci se studenty produkční divadla Adam Hruška.

Alej - ilustrační snímek
O první místo v anketě Alej roku se utká osm míst z Vysočiny

Akce nabídne také program v rámci klubu deskových her a po skončení prodejní části trhy uzavře divadelní představení Black and white.

Krátké tanečně-vizuální představení jedné z předních českých performerek a rovněž jihlavské rodačky Jany Vrána se uskuteční o půl deváté večer. Autorka své dílo poprvé představila v rámci letošního ročníku průvodu Prague Pride.

Vstupné na originální trhy je dvacet korun. Za večerní vystoupení návštěvníci zaplatí sto korun a účastníci Black Box Marketu po předložení jen polovinu.

Josef Pavlík
Novinář uspěl u soudu proti politikovi kvůli členství v Lidových milicích