Premiéra filmu Tenebris se blíží, můžeš mi k tomu říct víc?

Nízkorozpočtový filmový horor Tenebris (Temnota) má premiéru v neděli 30. září v 17.00 hodin v kině Máj v Třešti. Tímto chci srdečně pozvat vaše čtenáře.

Pokud se nepletu, jde o tvůj první film, který jsi režíroval?

Ano, jako herce mě lákalo si vyzkoušet režii, tak jsem se rozhodl to udělat.

Kromě režie ve snímku hraješ hlavní roli a napsal jsi i scénář, co z tohoto bylo složitější? Muselo být náročné skloubit vše dohromady.

Nejtěžší byla určitě režie, neboť režisér zodpovídá za celý film. Vše musí udělat tak, aby to dávalo smysl. Ano, bylo to náročné, musel jsem myslet na spoustu věcí. Scénář jsem měl vymyšlený jen okrajově. Psal jsem ho průběžně podle toho, jak se vyvíjela situace, a podle lidí, se kterými jsem pracoval, aby měli role co nejvíc na míru.

Jak se ti spolupracovalo s herci?

Měl jsem štěstí na výběr zodpovědných lidí s dobrým přístupem, kteří vytvořili bezva partu. Tímto bych rád všem, kteří se podíleli na filmu, poděkoval. Především Pavlu Šebestovi, který obstaral prostory, finance a kameru, hodně mi během natáčení pomohl.

Pavel Dorotka z Telče zásadně přehodnotil svůj život. Z povaleče a potížisty se stal amatérský filmař.
Nemoc mi změnila život k lepšímu, prohlašuje amatérský filmař z Telče

Mohl bys čtenářům přiblížit děj filmu?

Mladý novinář, kterého ztvárňuji, se snaží objasnit zvláštní úmrtí jedné rodiny. Vše ovšem směřuje k nevysvětlitelnému zlu z temnot, během získávání informací se mnohdy dostává do nebezpečných situací. Jak to vše dopadne a zda případ rozluští, uvidíte ve filmu.

Proč jsi chtěl natočit zrovna horor?

Líbí se mi typy filmů, jako je V zajetí démonů či Kruh. Tedy filmy, při kterých vám běhá mráz po zádech, ale nedělá se vám špatně z usekaných hlav, násilí a podobně. Lákalo mě natočit horor, při kterém se lidi budou opravdu bát.

Vzpomněl by sis na nějakou zajímavost či vtipnou scénu z natáčení?

Spíš pár nepříjemností. Hned na začátku jsme rozbili starou lampu za několik tisíc. Nebo při natáčení v lese za bouřky těsně minuly herce silné větve padající ze stromu. Já osobně jsem si málem vyhodil rameno, takže musím zaklepat, že jsme to přežili ve zdraví. (úsměv)

Co chystáš dále?

V tuto chvíli chystám seriál Historky z mého života, zároveň bych rád navázal na své předchozí role v TV, a navíc se mi rýsuje další hlavní role.

KAROLINA KOCIÁNOVÁ

Modrásek bahnenní
V Jihlavě přežívá vzácný motýl. Modrásek bahenní potřebuje rostliny i mravence