„Dvojice dosud připravila velmi úspěšné výstavy v Hradci Králové, Mikulově, v Přibyslavi, Humpolci a nyní v Jihlavě. Jejich společné výstavy jsou ceněny zejména pro harmonický soulad vystavených soch a obrazů," řekla Dana Oberreiterová z muzea.

Hugo Jonáš je od roku 2015 umělecký pseudonym Davida Habermanna (*1979). Tento umělecký kovář ve své volné tvorbě pracuje s černou ocelí, v konečné úpravě často oživenou kontrastními pastelovými barvami. Materiál zpracovává ručním kováním, kdy je patrná rodinná řemeslná tradice. Jeho tvorbu zcela vystihuje motto umělec s dětskou duší.

Fotografie z nového kalendáře.
Telčský Podjavořičan tančí a zpívá už třicet let. K výročí si nadělil kalendář

Častými motivy jsou příroda, příběh, tvar koule, biblické náměty, v posledním období se soustřeďuje na práci s figurou. Účastnil se řady setkání evropských umělců JEMA a kovářských akcí, kde získal řadu ocenění. Dosud má za sebou 38 autorských a kolektivních výstav.

Nová kniha pro děti, kterou napsal Pavel Bezděčka.Zdroj: Deník / Zuzana MusilováPavel Bezděčka (*1952) je kurátorem zoologických sbírek muzea. Kromě zoologie se věnuje fotografování, kresbě a malbě, psaní pohádek a bajek a cestování. Fotografie uplatnil v řadě knih, časopisů, propagačních materiálů, a také na více než 70 výstavách. Ilustracemi doplňuje zejména své odborné publikace a pohádky pro děti (ilustroval tři dětské knihy).

Počítačové malbě (computer painting) se věnuje od roku 2012. Od roku 2014 své obrazy vystavuje – zatím na 47 výstavách. Jeho díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v ČR, na Slovensku, v Norsku a Švýcarsku.