Historické slavnosti v Telči
Historické slavnosti se ponesou v duchu odkazu Zachariáše z Hradce. Vrátíme se do 16. století, připomeneme si 490 let od jeho narození, slavnostní předání rodové linie pánů z Hradce po meči, požehnání otcem a předání meče jako mužské větve rodu. Zásluhou Zachariáše z Hradce se Telč za dalších několik století dostala na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a v roce 2017 si prostřednictvím slavností připomeneme 25. výročí zapsání historického centra Telče na tento prestižní seznam. Akce začíná v pátek odpoledne a pokračovat bude v sobotu do večera. Co vás čeká? Dobový jarmark, jízda bláznů, náměstí komediantů, divadlo, šerm, dobová hudba. Více k programu této dvoudenní akce, která se uskuteční na náměstí i na Ulickém rybníku, je na www.telc.eu.

Den pirátů
Jednodenní festival pro všechny piráty a pirátky se v sobotu odehraje v areálu před jihlavským rodinným zábavním parkem Robinson. Od deseti hodin je nachystán bohatý program, originální atrakce, šermíři, lanovka přes řeku, jízda na lodičkách a mnoho dalšího. Více na www.denpiratu.cz a www.robinsonjihlava.cz. Vstupenky jsou k zakoupení v Robinsonu a na www.ticketlivecz.

BEER FEST Pávov
Druhý ročník BEER FEST Pávov se blíží, uskuteční se už tuto sobotu v jihlavském autokempu Pávov. Startujeme v poledne. Těšit se můžete na soutěže o ceny. Jak pro děti, tak i pro dospělé. Co dále nabídneme? Skákací hrad, spoustu piva, jídla a muziky. Vstupné je 200 korun. Během programu také vystoupí tyto kapely - M.A.T., Major major, Abigail, Ocelot, Vigo, Lady Kate, Autobus, Morava. Více na www.jihlava.cz v sekci Kalendář akcí.

Mrkvancobraní 2017
Po loňském úspěšném 1. ročníku Mrkvancobraní pokračujeme a věříme, že se společně opět sejdeme a v dobré náladě pobavíme. Co jsme připravili? Bohatý kulturní program, soutěž o nejchutnější mrkvánek, zábava pro děti, ochutnávku jídel z mrkve, opékání býka. O dobrou zábavu se postará skupina Klokočí, divadlo Malvína, Josef Vágner a herci z Městského divadla Brno se svým muzikálovým koktejlem. Na své si přijdou i děti. Akce začíná ve 14 hodin a proběhne na Husově náměstí a v parku.

Pochod Soptíka
Tradiční pochod, jde se opět z Býkovce přes Klatovec a Rusko do Panských Dubenek. Zápis probíhá od 16.30 do 18.00 hodin v Býkovci u Kujóna. Vstupné stojí 140 koruna pro dospělé a 60 korun pro děti. Účastníci obdrží průkazku a medaili, v ceně je drobné občerstvení - pivo a panák pro dospělé nebo limonáda a tatranka pro děti - a vstup na večerní taneční zábavu. K tanci a poslechu zahraje kapela Faethon.

Kladení plín u křížku
Sraz je v 15.30 v Oblastní galerii Vysočiny, Komenského 10 v Jihlavě, nebo v 16 hodin pod kopcem na konci jihlavské ulice U Koželuhů. Umělecký happening, do kterého se mohou zapojit i občané. Koná se v rámci doprovodného programu k výstavě Vlákna, klubka, tkaniny a při příležitosti nedožitých 75. narozenin vysočinské umělkyně Zorky Ságlové. Autorkou koncepce je Barbora Klímová, laureátka Ceny Jindřicha Chalupeckého. Na happening naváže v 18:00 komentovaná prohlídka výstavy Vlákna, klubka, tkaniny (Myšlenky jsou tenká vlákna) v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě, Komenského 10.