Listopadová Tančírna v Třešti je v pánském stylu. Petr Píša tedy oblékne i ženy do fraků, košil, sak či kalhot. V sobotu večer se nabízí další možnost zatančit si v rytmu swingu v Kulturním domě v Třešti. Na domácí scéně tam začne Tančírna již tradičně v osm hodin večer.

Během večera zazní hudební hudební čísla nejen v podání třešťského Zatrestbandu, ale jako obvykle i jejich hostů. Tentokrát půjde o Bigband Neratovice Petra Svodoby. Ten je mezi hudební i širokou diváckou veřejností známý nejen díky precizní interpretaci a neotřelému zvuku, ale též tím, že jeho saxofonová sekce je výhradně ženskou, lépe řečeno dívčí, záležitostí říkají si Saxy girls line.

Tančírna si zakládá na tradicích, a tak opět oslovila jihlavský taneční klub Hotch-Potch. Specialitou večera ovšem bude men´s fashion show a vystoupení šíleného tanečníka Michaela. Ke specialitám večera Petr Píša pouze naznačil: „Tanečník Michael je můj kamarád a hlavně performer, bude to překvapení a nerad bych zatím prozrazoval více, na Tančírně už se v minulosti objevil."

Letos předposlední

Men´s fashion show nebude vysloveně pánská přehlídka, jak by se dalo očekávat. „Půjde vlastně o pokus, kdy budeme oblékat našeho muzikanta do různých pánských obleků a v souladu s oblekem bude i hrát, celá show bude mít návaznost na jednoho z našich sponzorů, který se zabývá právě pánskou módou," dodal Píša.

Jde o předposlední Tančírnu v tomto roce. Poslední je v Třešti naplánována na 7. prosince. „Abychom neochudili dámy, bude prosincová Tančírna věnována výhradně dámám," ujistil Píša. „Tančírna v den Silvestra bývá už dlouhodobě každé dva roky. Vždy v sudý rok. Takže letos opět ozdravující a inspirující pauza," dodal Píša.

„Nikoho nepodrazíme, slíbené dodržíme, vaši volbu budeme ctít, program naplníme ještě tentýž večer, kandidáty jsme prověřili, sólisty neodvoláme, a proto v sobotu volte pánskou Tančírnu v Třešti," pozval s nadsázkou sobě vlastní kapelník všechny návštěvníky.

Pro jihlavské tanečníky je opět zajištěn svoz od Základní umělecké školy na Masarykově náměstí, který odjíždí v 19 hodin. Vstupenky na stání bude možné zakoupit až přímo na místě za 150 korun. V předprodeji byly lístky za 250 do sálu a za 200 korun na galerii.

LUCIE ŽÁČKOVÁ