Sezónu tak otevře hra o Bohuslavovi Martinů, následovat bude drama Hedy Gablerová. Dále se diváci mohou třetího října těšit na jednu z nejzábavnějších frašek od Moièra a to jsou Scapinova šibalství. „V prostředí, kde na každém rohu hrozí výplata výpraskem, přivádí svébytná Scapinova mazanost do úzkých maloměstské neduhy,“ poodhalila Kvíčalová.

V lednu příštího roku Horáckého divadlo uvede na svém jevišti původní autorský muzikál Pěna dní. Režie se ujme umělecký šéf Michal Skočovský, podílet se budou i dramaturg Jaroslav Čermák a hudebníci Jakub König s Ondřejem Mikulou. Autorem předlohy byl Boris Vian.

JIří Kos, ředitel sekce ochrany a podpory veřejného zdraví Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.
Na fotbal ano, ale netisknout se k sobě, radí hygienik obranu před nákazou

V březnu se mohou diváci těšit na rozpustilou gangsterskou komedii Čtyři vraždy stačí, drahoušku a šestou premiérou bude Poklekni před duší. „Dravý a svébytný autorský rukopis Martina Františáka, autora a režiséra v jedné osobě, zpracovává dramatickou formou neoblomnou pevnost vesmíru Josefa Floriana a krajiny Staré Říše s ním spjaté, stejně jako tajemství jejich duší,“ řekla k dílu dramaturgyně Barbora Jandová.

Divadelní pokladna je v provozu

Od prvního června je také otevřená pokladna, kde lze vyměňovat, nakupovat i vracet vstupenky. Zájemci si také mohou už kupovat Předplatné na 81. sezónu. Pro předplatitele z aktuální sezóny jsou pak připraveny speciální ceny. „Ti, kteří předplatné prodlužovat nebudou, si již nyní mohou vybrat termíny, kdy navštíví poslední dva tituly sezóny, které jim nahradíme, případně požádat o vrácení poměrné části vstupného,“ informovala Kvíčalová.

Revitalizace rašelinišť, ilustrační foto
Vysočina má u Jihlávky unikátní rašeliniště. Pamatují si dobu ledovou

Divadlo bude letos fungovat i o prázdninách, herci se přitom představí pod širým nebem na různých místech. „Po obhlídkách více možných míst na Vysočině se nabízela nejlépe propojení nového pohádkového příběhu Kniha džunglí s jihlavskou ZOO, inscenace Osudy dobrého vojáka Švejka s hradem Roštejn a Utrpení mladého Werthera s atmosférou hradu Kámen,“ poodhalila Kvíčalová s tím, že divadlo bude organizovat svoz z Jihlavy na hrad Roštejn a Kámen.