V sobotu 3. března od půl osmé večer vystoupí před jihlavským publikem Florent Golfier a Lukáš Karásek, dvojice performerů z fyzického divadla Výš. Ti předvedou číslo Tyhle na pomezí tance a pohybového divadla. „V roce 2015 jsme tady měli Florenta s představením Umbilicus a máme tedy s tímto divadlem dobrou zkušenost. Tuším, že druhý z dua vyhrál dříve talentovou soutěž,“ řekl Přemysl Martinek z jihlavského DIODu.

Nejen děti měly z šeků radost.
Dětské domovy získaly peníze navíc na podporu dětí

O pár dní později, ve středu 7. března, na stejném místě vystoupí herci z Divadelního spolku Jedl s představením Slova a obrazy z Petrkova. Jedná se o náhradní titul za zrušené Chemické divadlo. „Na slepičím zámku od Chemického divadla se nám nepovedlo získat, protože i přes domluvu v minulém roce nejsou schopni inscenaci zahrát. Předpokládám, že se tato hra už ani jinde neobjeví. Snažili jsme se tedy najít jiný termín, ale potom jsme raději zvolili variantu náhradního představení,“ vysvětlil důvod nahrazení Martinek.

Hra Slova a obrazy z Perkova je propojena slovem, hudbou a obrazem. Za jejím vznikem stojí spolupráce několika významných tvůrců. „Je to takové netypické pásmo, kde se spojují výrazné osobnosti, jako je fotograf Bohdan Holomíček nebo herečka a scénáristka Lucie Trmíková se svým manželem Janem Nebeským, který je jedním z předních divadelních režisérů. Součástí divadelního spolku je i David Prachař a výrazný hudební skladatel z Brna Martin Dohnal,“ dodal závěrem Přemysl Martinek. Vstupenky na obě představení jsou již v předprodeji.

Ilustrační foto
Turisté budou slavit, i v Jihlavě