Příběh vypráví o manželském páru v krizi, kdy ona se věnuje své manažerské práci, a manžel skládá hudbu a stará se o domácnost. Avšak tento systém nefunguje a proto si najmou hospodyni, která oba manžele zavede zpátky ke štěstí a neodpustí si ani „babské“ rady.

V hlavní roli hospodyně se divákům představí herečka a malířka Iva Hüttnerová a manželský pár ztvární Michaela Dolinová s Davidem Suchařípou.

Na představení zbývají poslední volná místa. „Hru uvádíme hlavně kvůli paní Hüttnerové a také kvůli tomu, že je to dobrá komedie. Za velký zájem jsme moc rádi. Věřili jsme, že na paní Hüttnerovou zájem bude,“ řekl Jakub Skočdopole z kina Polná. Volné vstupenky jsou v předprodeji za 250 korun a na místě budou o čtyřicet korun dražší. Součástí programu bude také autogramiáda a prodej kalendářů Ivy Hüttnerové.

V polenském kině hrávají také amatérští herci. „Většinou pořádáme představení regionálních divadel a na ty je dost často také plná kapacita, takže zájem je velký,“ vysvětlil Skočdopole. Ve zdejším kině připravují také na 31. prosince předpremiéru filmu režiséra Zdeňka Trošky Čertoviny, který má premiéru až v lednu.

Letos v Polné vystoupil divadelní soubor Jiří Poděbradský s pohádkami Sůl nad zlato a Princezna Čárypíše. Jelikož soubor v příštím roce oslaví 220 let od svého vzniku, zvažují pořadatelé o ještě jednom uvedení těchto pohádek, které si podvakrát získali zájem diváků.