Tak jako každý rok ožije i letos pohádková Telč na sedmnáct dní a nocí koncerty, divadly, výstavami, performancemi, dílnami i stánky – zkrátka festivalovým rejem.  Sedmadvacátý ročník festivalu začíná v pátek 24. července.

„Za pozornost určitě stojí letošní zahájení, které se bude lišit od obvyklých hostin. Namísto toho se můžou návštěvníci těšit na sibiřského šamana, velmistra hrdelního zpěvu Gendose, který festival zahájí jedinečným a neopakovatelným rituálem,“ prozradil pořadatel Milan Kolář.

Hlavní scéna plná hvězd

Na hlavní scéně (nádvoří zámku) se letos objeví například Voxtex, Žalman a spol., Bára Hrzánová, Nazmaři, Jarret, Michal Prokop, Vladimír Mišík, Vlasta Redl nebo bratři Ebenové. Vedle českých hvězd vystoupí i řada zajímavých zahraničních hostů. Mezi nejpoutavější patří irská zpěvačka tradiční i soudobé hudby Pauline Scanlon. Dále například kanadská skupina Cairdeas nebo proslulý hráč na foukací harmoniku Charlie McCoy, který vystoupí společně s Druhou trávou.

„Na Prázdninách v Telči se však nehraje pouze na hlavní scéně. Každý den od 17 hodin začínají na náměstí koncerty na tzv. Kocouří scéně, kde se představují především mladé a nadějné kapely. Naopak po hlavních koncertech se konají Nocturna, noční představení pro ty, kteří mají ještě sílu na další hudební zážitky,“ doplnil Kolář.

V době festivalu se budou o víkendech po Telči odehrávat různá divadelní představení. K vidění bude například představení Sněhurka a sedm trpaslíků, Moravská pašije nebo Kašpárek a drak aneb Nechutná princezna.

Vstupenky na jednotlivé koncerty si mohou zájemci objednat na internetových stránkách festivalu.