Jednou z lokací, kterou filmaři využili, byl také hostinec v Kamenné Lhotě. „Moje hospůdka je atypická. Je udělaná do stylu statku a všechno je ve dřevě. To filmaře láká. Už dřív si zahrála v pár pořadech o kolech a jídle. Nějakou dobu tu štáb strávil, kromě interiéru kamerovali také venku. U natáčení jsem přímo byl, ale hostinského jsem si nezahrál, hospoda bude slavnější. Na seriál se asi ze zvědavosti podívám,“ prozradil majitel hostince Jiří Douda.

Někteří z tvůrců seriálu z Vysočiny přímo pochází. Mezi nimi je hudební skladatel Jiří Hájek či režisér Andy Fehu. „Využili jsme atraktivnější prostředí, než jsou pražské interiéry. Diváci rozdíl poznají. Věnovali jsme se například tématům exekuce či drog. Navíc jsme si hráli s žánrovými klišé a očekáváními. Potěšilo mě, že mohu kraj lidem ukázat,“ vyprávěl Fehu a dodal, že vysočinská příroda je syrová a drsná.

První fotky ze seriálu Odznak Vysočina
První fotky ze seriálu Odznak Vysočina. Podívejte se, kdo v seriálu bude hrát

Drsnost přitom na vlastní kůži zažili i herci. „Myslím, že je to drsný kraj. Zažili jsme to i při natáčení. Začali jsme točit v dubnu, čekali jsme už jaro, měli jsme dokonce i jarní kostýmy. Jenže nakonec žádné jaro nebylo,“ popsala svou zkušenost pro Novu jedna z hlavních hereček Simona Hába Zmrzlá. Tým kriminalistů doplňuje Monika Hilmerová, Martin Hofmann či Michal Suchánek.

Na Československé filmové databázi už jsou první komentáře diváků, kteří film viděli v předstihu na internetu. Hodnocení se po prvním dílu pohybuje okolo padesáti procent. Uživatelé v nich chválí sympatické postavy, krajinu a humor. Kritičtější ohlasy vytýkají nedůvěryhodnost a nedostatek napětí.