Hned tento měsíc se zájemci mohou spolu s Tomášem Kubešem vydat na Sibiř. Přednáška je na programu příští čtvrtek, tedy 22. ledna. „Já sama se těším nejen na cestovatelské setkání s Tomášem Kubešem o jeho cestě po Sibiři, ale i na komentované promítání obrázků Zdeňky Kasalové z Ladakh země hor a buddhismu," svěřila se ředitelka knihovny Jarmila Daňková. Pořad Zdeňky Kasalové přijde na řadu přesně o týden později, a to 29. ledna.

V únoru bude možné prostřednictvím přednášek zavítat do Mongolska, v březnu na Antarktidu, duben bude patřit Japonsku a v květnu povypráví Jiří Kalát o Palestině.

Výstavy po celý rok

V knihovně však není nutné jen poslouchat, nabízí se totiž i diskuse na všemožná témata. Například ve čtvrtek odpoledne se na přednášce v knihovně mluvilo o tom, jak se cestuje vlakem ve Švýcarsku, jaký je plán výstavby vysokorychlostních tratí u nás a zda budeme někdy jezdit třeba do Prahy rychleji a v čem se třeba můžeme u Švýcarů inspirovat.

Pokračovat budou i poslechové pořady Jiřího Černého věnované hudebníkům a skupinám, na programu budou také přednášky o ayurvédě, meditaci a cestách ke zdraví. Vše bude po celý rok doprovázeno výstavami v knihovně. Jedna z nich, fotografická výstava Martina Dobrovolného, začíná už 20. ledna.

LUCIE ŽÁČKOVÁ