Pokud měl někdo doma přebytek šátků či chtěl pomoci dobré věci, mohl jej darovat na sběrných místech v jihlavské nemocnici a prodejně Marks and Spencer umístěné v nákupním centru City Park. „Rozhodli jsme se opět pomoci dobré věci, a proto jsme partnery akce a rádi poskytneme prostory. Na Šátkový veletrh tedy budou moci přijít všichni naši zákazníci. A samozřejmě nějaký šátek darujeme a přijdeme si i nový kousek pořídit a podpoříme dobrou věc,“ slíbil manažer nákupního centra Aleš Navrátil.

Doplňky budou k dostání za lidové ceny. „Dneska jsme je třídili z těchto sběrných míst. Je toho zhruba celé auto. Roztřídili jsme je do kategorií za padesát, sto a sto padesát korun. Musím říct, že jsou opravdu pěkné, takže si lidé jistě vyberou,“ sdělila v pondělí tisková mluvčí Nemocnice Jihlava Monika Zachrlová.

Ilustrační foto.
Města a obce prozáří vánoční výzdoba. Termíny zahájení mají různé

Jestliže naopak někomu v šatníku tento doplněk chybí, neměl by si nechat ujít veletrh, který se uskuteční ve středu 29. listopadu od desíti do sedmi hodin večer. Ke koupi budou také kousky ze šatníků známých osobností. Minulý rok do akce přispěli herečka a moderátorka Naďa Urbánková, modelka Agáta Prachařová či zpěvačka Tereza Kerndlová se svým otcem. „Letos tam budou nově na prodeji i podepsané hrníčky od VIP osobností. Plánujeme je dárkově zabalit do celofánových sáčků,“ podělila se o informaci Zachrlová.

Výtěžek ze třetího ročníku Šátkového veletrhu poputuje na onkologické oddělení. Peníze před dvěma lety putovaly na dětské oddělení a minulý rok na stanici paliativní péče jihlavské nemocnice. Šátky, které se neprodají, odkoupí zaměstnanci Nemocnice Jihlava.

Betlém rodiny Brožkovy v Schumpeterově domě. Archivní foto.
Betlémáři z Třeště zvou na tradiční výstavu