Ve volném dialogu se řeč stočí na Náhlovského umělecké začátky a jeho zážitky ze studentských let, oba muži společně pohovoří o sportovních aktivitách i o cestách do zahraničí. Prostor dostanou i dotazy diváků. „Jakmile se člověk začne brát příliš vážně, je na nejlepší cestě dolů", říká bavič, moderátor, scenárista a textař Karel Šíp. A on sám se skutečně příliš vážně nebere.

Do povědomí televizních diváků vstoupil v pravidelném televizním pořadu Hitšaráda, který úspěšně moderoval společně s hudebním skladatelem Jaroslavem Uhlířem, a na tento pořad pak přímo navázala zábavní show Galasuperšou. A následovala spousta dalších.

Josef Alois Náhlovský původně začínal v Ústí nad Labem společně s bavičem Petrem Novotným jako speaker u hudební skupiny Fešáci. V pondělí tvoří komickou dvojici se svým hereckým partnerem a kolegou Josefem Mladým.

Je autorem humoristické teorie o fiktivním národu starých Krušnohorců, kterou zpracoval do své humoristické knihy Krušnohorská kronika. Sám sebe také často označuje termínem poslední žijící Krušnohorec.

Pondělní jihlavská Všechnopartička začíná v 19 hodin, vstupné je 250 korun.