Letošní tým tvoří padesát účastníků. Přihlásit se mohl každý. Ochotníci stihnou za deset dní nacvičit originální divadelní představení. „Máme tu i účastníky, kteří už to s námi táhnou pár let. Ti se pak nadšeni vydávají na umělecké školy a nabalují na sebe další lidi z oboru. Mám pocit, že si nás umějí najít ti správní lidé, “ uvedla produkční divadelního projektu Kateřina Kodysová.

Složení účastníků je velmi pestré, jsou zde například studenti uměleckých škol JAMU, HAMU, členové jihlavského Sokola, herci ze spřátelených ochotnických souborů a spoustu dalších inspirativních lidí. Vedoucím projektu je jihlavský herec Jakub Škrdla z Horáckého divadla Jihlava.

Zdroj: Vojtěch Šoula

Loňské představení Míla, které odkazovalo na stoleté jubileum od narození malířky Bohumily Doleželové z Vysočiny, získalo dokonce ocenění od města Jihlavy. Stalo se Kulturním počinem roku 2022.

První letošní představení je na programu ve středu 2. srpna od devíti večer, další pak následují v ten samý čas až do neděle 6. srpna. Vstupenky je možné zakoupit v hotovosti na místě. Plné vstupné stojí 200 korun, snížené pro ZTP a mládež od 12 do 18 let vyjde na 150 korun, Děti do dvanácti let mají vstupné zdarma.