Čtvrteční zahajovací večer proběhne pod taktovkou brněnského divadla Buranteatr, které přiveze inscenaci Domeček. „Samotná anotace láká na sedmdesátiminutovou procházku jedním vztahem Petra a Mariky, prosycenou sedmi písněmi a revolverem. Místy veselé, místy tragické představení, které si vystačí se dvěma herci, jednoduchou scénou a několika hudebními nástroji," řekla za pořadatele Alena Mikulíková. Představení začíná v 19.30 hodin.

Sobota bude patřit studentským představením. Postupně se na jevišti vystřídají soubory NEBYL ČAS SŠ PTA Jihlava se hrou Pozemská Iliada 2019, Čupakabra ze ZUŠ Jihlava se hrou HATE OPEN a Škeble z Lanškrouna. „Ta přiveze nejdelší hru s názvem Baba, která slibuje pohádku pro malé i velké, ale především pro ty velké. Autorské dílo se spletitým dejem a s nejasnými souvislostmi, které divák pochopí až na konci," přidala další zajímavost z programu Mikulíková.

Sobotní odpoledne začne ve 14 hodin přednáškou Miroslava Ondry, pedagoga brněnské JAMU a herce a dramaturga Buranteatru. Bude na téma Ochotníci, amatéři a neprofesionálové. Miroslav Ondra se v ní zamyslí nad úlohou a tradicí ochotnického divadla v Čechách, které nemá nikde na světě obdoby. Bude se zabývat také otázkami, jakou roli hraje v dnešní době a zda má stále co říci. Zajímat jej bude i názor přítomných.

Ilustrační foto.
Fotografie autorka vytvořila na míru Galerii Nonstrop