Tanečníci z Vysočiny uspěli v mezinárodní konkurenci na výbornou a přímo od Balatonu si odvezli pět zlatých, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Mimo to získala taneční škola také speciální ocenění poroty.

„Na soutěž jsme připravovali celkem jedenáct našich tanečních choreografií, z nichž nominaci na mistrovství Evropy nakonec získalo deset, od dětských kategorií až po takzvané seniory, což jsou dospělí tanečníci nad 18 let,“ přibližuje hlavní trenérka Barbora Schreková. A dodává: „Soutěže s mezinárodní účastí jsou pro nás tím nejdůležitějším srovnáním. Tam se vždy kvalita a dobrá příprava ukáže. V malém „českém rybníčku“ je někdy voda trochu zatuchlá.“

Ivana Zemanová v jihlavské zoo.
Jihlavskou zoo navštívila první dáma Ivana Zemanová

Na Mistrovství Evropy v Balatonfüred se nominovalo celkem šest a půl tisíce tanečníků a o cenné kovy se ucházelo téměř tisíc tanečních choreografií. Taneční škola Nart Dance School byla vedle získaných medailí oceněna také třemi zvláštními cenami poroty.

Například za choreografii s názvem 89, které nikdo z tanečníků neřekne jinak, než Revoluce., konkrétně za výjimečnou choreografii a výrazové provedení tématu, spjatého s rokem 1989.

Tomáš Klus, ilustrační foto
Tip Deníku: V Jihlavě startuje největší festival na Vysočině