Máří Magdaléna
ČT2, sobota 8. 4., 16.55

Film je autentickým a lidským portrétem jedné z nejosudovějších žen v dějinách lidstva. Biblický příběh líčí život Máří (Rooney Mara), mladé ženy hledající nový způsob života. Dívku natolik svazují každodenní rituály, že zavrhne svou rodinu a přidá se k novému společenskému proudu, který vede charismatický Ježíš Nazaretský (Joaquin Phoenix). Brzy se stane srdcem tohoto hnutí a po Ježíšově boku se vydává na cestu, která vede do Jeruzaléma, k osudovým událostem, jež jsou základním kamenem naší civilizace.

Kryštof Hádek jako řidič Československé televize Standa Pekárek
Volha: Prosťáček, nebo chytrák? Standa Pekárek zajede do normalizačních časů

Šest medvědů s Cibulkou
Nova, pondělí 10. 4., 16.30

Nestárnoucí komedie režiséra Oldřicha Lipského o šesti medvědech, jedné opici a velmi svérázné kuchařce ve školní kuchyni. Hrají Lubomír Lipský, Jiří Sovák, Miloš Kopecký, Jan Libíček, František Filipovský či Marie Rosůlková.

Lubomír Lipský ve filmu Šest medvědů s CibulkouLubomír Lipský ve filmu Šest medvědů s CibulkouZdroj: se svolením televize Nova

Pomáda: Živě
Nova CINEMA, pondělí 10. 4., 12.25

Televizní adaptace slavné Pomády v produkci společnosti NBC, do které byly začleněny prvky a písně jednak z původní divadelní verze muzikálu a jednak ze stejnojmenného filmu. Diváci ovšem uslyší i nové písně. Aby se zachovala atmosféra divadelního představení, součástí scén zůstalo hlediště pro diváky a muzikál se přenášel z prostor studií Warner Bros, s využitím venkovního zázemí. Příběh se odehrává v létě 1958, kdy se do sebe zamilují Danny Zuko a Australanka Sandy Olssonová.

Ve filmu z roku 1978 je ztvárnili John Travolta a Olivia Newton-Johnová, v divadelní verzi uvidíme Julianne Houghovou a Aarona Tveita.

Začalo to jako infantilní zábava a dnes máme i dva miliony zhlédnutí, říká držitel Českého lva Marsell Bendig o videích na YouTube
Držitel Českého lva Marsell Bendig: Od malička jsem chtěl vyhrávat

Císařův pekař a Pekařův císař
ČT1, neděle 9. a pondělí 10. 4., 15.55 a 16.10

Vyprávění zavede diváky do doby císaře Rudolfa II., kde žije nejen tento vladař, bezmezně milující alchymii a umění, ale i pekař Matěj a mnoho dalších postaviček císařského dvora, které se už dvacet let před natočením tohoto filmu objevily ve Werichově a Voskovcově hře Golem, uváděné v Osvobozeném divadle. Ve snímku režiséra a scenáristy Martina Friče, na který volně navazuje Pekařův císař, si zahrála řada skvělých herců – Jan Werich, Marie Vášová, Nataša Gollová, Bohuš Záhorský, Zdeněk Štěpánek, František Filipovský. V epizodní roli se v houfu dvorních dam mihne i mladičká rusovláska Věra Chytilová.

Jan Werich ve filmu Císařův pekařJan Werich ve filmu Císařův pekařZdroj: se svolením České televize

Člověk a vesmír
Prima ZOOM, pondělí 10. 4., 22.15

Podívejte se na příběh o lidstvu, který začíná největšími otázkami, jaké si už věky klademe: Kde je naše místo ve vesmíru? Jaký je náš osud a osud naší planety? Jak se vyvinul lidský mozek a proč se rozvinulo naše vědomí? Uspějeme v hledání mimozemského života, nebo jsme sami? Dokumentární seriál Člověk a vesmír přináší odpovědi, které nabízejí nový, neobvyklý pohled na náš život.