KDY: 26. října od 11.00
KDE: Horní Cerekev, lom
ZA KOLIK: zdarma

Dříve se závod pod záštitou Jihlavských konal v rybníku v pávovském autokempu, loni se poprvé přesunul do lomu s nádherně čistou vodou. "Přijedou lidé z Plzně, Břeclavi i ze Slovenska. Objeví se i nějaký ten přemožitel kanálu La Manche. Nebo ti, kteří účinkovali ve slavném filmu Bába z ledu," sdělil organizátor Miroslav Harant.

Na závodníky čekají tratě v délce sto, dvě stě padesát, pět set, sedm set padesát a tisíc metrů. Na místě se budou starat o bezpečnost plavců dobrovolní hasiči z Dolní Cerekve, záchranáři a potapěči. Připraveno bude také zázemí pro závodníky a občerstvení.

Další otužilecká akce na Jihlavsku se chystá v neděli 17. listopadu v rybníčku kousek od Kostelní Myslové. Na Nový rok se příznivci zimního plavání již tradičně sejdou na jezu řeky Jihlavy u jihlavského Kauflandu.

Závodní sezona otužilcům začala v neděli 6. října plaváním v říčce Punkvě v Moravském krasu. Poslední závod je čeká 5. dubna příštího roku. "Závody jsou teď každý víkend různě po republice, i my se jich pravidelně účastníme," doplnil Harant.