Oslava Filipojakubské noci
Kdy: úterý 30. dubna od 17.00
Kde: Třešť, bývalý zimní stadion, Jungmannova ulice
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít:
Oslava čarodějnic v Třešti bude s bohatým programem. Pro děti jsou připravené na házenkářském hřišti vedle bývalého zimního stadionu soutěže, každý čaroděj či čarodějnice dostanou odměnu. Od sedmi bude hrát k tanci a poslechu kapela Terestial. V osm večer dojde k zaplení vatry a možnost opéct si špekáčky. V půl desáté bude Fireshow a Lightshow skupiny Rockfire z Řehořova.

Telčské čarování
Kdy: úterý 30. dubna od 15.00
Kde: Telč, U Roštěnky, rybník Roštejn
Za kolik: vstupné 70 korun dospělí, 30 korun děti, kdo přijde v masce, má vstup zdarma
Proč přijít: Telčské čarování čeká na návštěvníky pálení čarodějnic u rybníka Roštejn. Od tří hodin je připraven program pro děti v podobě soutěží a her, bude i skákací hrad, tvoření a prohlídka hasičského auta. Od šesti večer zahraje živá hudba kapela Zvířecí duo & spol. Vysoká vatra bude zapálena v sedm večer, v tu dobu bude také vyhlášení nejhezčí masky čarodějnice. Bohaté občerstvení zajištěno. V osm večer losování tomboly.

Čarodějnice v Polné
Kdy: úterý 30. dubna od 18.00
Kde: Polná, letní scéna Zámku Polná
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Čarodějnice se v Polné na letní scéně rozhoří v šest večer. Návštěvníky rozehřeje Kejklíř Slávek, v sedm bude BubuShow kamaráda Wikiho. Od začátku bude bohatý program pro děti, kejkle, písničky, soutěže a taneční rej. Ve čtvrt na devět vyjde průvod lampionů a bude zapálená velká vatra. Ve třičtvrtě na devět začne hrát Vít Pecka s kapelou zlaté šedesátky. Součástí bude bohaté občerstvení, malování na obličej.

Čarodějnice v Brtnici
Kdy: úterý 30. dubna od 18.00
Kde: Brtnice, hřiště Sokolů
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Sokolské hřiště v Brtnici bude hostit pálení čarodějnic. Od šesti budou soutěže pro děti, diskotéka, živá hudba. Kostýmy čarodějnic a kouzelníků vítány. Kromě velké vatry bude zapálen i malý ohníček na opékání špekáčků.

Zdroj: Miky Džung

Stavění májky a pálení v Jestřebí
Kdy: úterý 30. dubna od 18.00
Kde: Jestřebí, před KD
Za kolik: vstupné volné
Proč přijít: V Jestřebí budou stavět posledního dubna od šesti večer májku, kterou zároveň ozdobí. V osm potom zapálí vatru. Ti, kteří přijdou v maskách čarodějnic a čarodějů, tak na ně čeká odměna. Občerstvení zajištěno.

Pálení čarodějnic ve Stonařově
Kdy: úterý 30. dubna od 18.00
Kde: Stonařov, bývalý Gregorův rybník
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Tradiční zábavu s pálením čarodějnic chystají v areálu bývalého Gregorova rybníka stonařovští hasiči. Půjde o zábavu spojenou s hudbou, veselím a opékáním špekáčků. Zájemci si mají vzít kostýmy, košťata i dobrou náladu. Podávat se bude kotlíkový čarodějnický guláš.

Čarodějnice v Nové Říši
Kdy: úterý 30. dubna od 19.00
Kde: Nová Říše, sokolská zahrada
Proč přijít: Hasiči z Nové Říše zvou na tradiční pálení čarodějnic od sedmi večer na sokolské zahradě. Průvod vychází v sedm od staré hasičárny. Pro děti s lampionem nebo v převleku čarodějnice je připraven špekáček a limonáda zdarma.

Stavění máje a pálení čarodějnic
Kdy: úterý 30. dubna od 16.00 do 19.00
Kde: Dolní Cerekev, na louce za KD
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: V Dolní Cerekvi zvou dobrovolní hasiči na stavění máje a pálení čarodějnic. Akce bude na louce za kulturním domem. Čarodějnická stezka pro děti bude od čtyř hodin odpoledne, stavět máje se bude od pěti hodin. V sedm hraje v kulturním domě skupina Šestý gumy. Zapálení ohně bude v osm večer. Čarodějové a čarodějky si s sebou mají vzít kouzelnické hůlky a košťata.

Pálení čarodějnic
Kdy: úterý 30. dubna od 18.30
Kde: Luka nad Jihlavou, Na Skalkách
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: V Lukách nad Jihlavou budou pálit čarodějnice Na Skalkách. Bude tu i soutěž o nejlepší čarodějnici, k poslechu budou hrát kytary a je připravený i tekutý bufet s alko i nealko nápoji. Buřty letos s sebou. Hranice zahoří mezi půl sedmou a sedmou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Podívejte se, jak se minulý týden vrátila na Jihlavsko zima.

Zdroj: Deník/Martin Singr