Ani na 58. ročníku TDJ nebude chybět slavnostní zahájení a závěrečný večer, kde ti nejlepší dostanou ceny z dílny vyhlášeného třešťského šperkaře Svatopluka Kasalého. „Mezi nováčky přivítáme Divadelní soubor ZUŠ Jičín. V jejich podání v pátek 22. března dopoledne diváci uvádí muzikál Stvoření světa. V programu jsou až tři představení denně. V nabídce festivalu převažují komedie a pohádky, takže diváci se mají na co těšit a určitě se pořádně pobaví,“ sdělila Romana Šťastná, vedoucí odboru kultury a propagace třešťského městského úřadu.

Každý soutěžící soubor může před svým představením očekávat tradiční přivítání od místních ochotníků a jako milou pozornost dort ve tvaru buřinky Pana Tau. Ti nejlepší, kteří nejvíce zaujmou odbornou porotu, získají nominaci na celostátní divadelní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou, na Divadelní piknik Volyně a doporučení na Popelku Rakovník.

„Průměrná návštěvnost festivalu představuje více než 2 000 diváků. Každoročně se do soutěže hlásí divadelníci nejenom z Kraje Vysočina, ale i ze vzdálenějších míst naší republiky, protože postupová přehlídka není regionálně omezena,“ doplnila k tomu Šťastná.

Vstupenky na TDJ jsou v prodeji od tohoto týdne. Více informací o představeních i o účinkujících se dozvíte na webových stránkách www.trestskedivadelnijaro.cz.