Telčské podzemí je návštěvníkům v září a říjnu otevřeno každý den, v dalších měsících si můžete prohlídku objednat. Tato nová atrakce nabízí interaktivní expozici a krátkou procházku podzemními chodbami, které pochází i z románské doby.

Jak se do podzemí dostanete? Na informačním centru radnice si zarezervujete prohlídku osobně nebo telefonicky na 567 112 407 nebo na e-mailu info@telc.eu. Časy prohlídek jsou v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin. V informačním centru si koupíte vstupenku na konkrétní datum a čas. Vstupné je 30 korun pro dospělé a 15 korun pro studenty a děti. Rodinné vstupné vyjde na 70 korun. S platnou vstupenkou odejdete z informačního centra s průvodcem do expozice v čp. 71. Prohlídka je bez výkladu, prostory si můžete projít sami. Na prohlídku může jít maximálně 20 lidí. Trvá asi čtyřicet minut. Zatím jde o zkušební provoz nové telčské turistické atrakce.

Na podobě expozice v podzemí se mohou podílet také obyvatelé města. Mohou přispět fotografií, dokumentem či jinou zajímavostí ze soukromého archivu.

ZUZANA MUSILOVÁ