Od pátku 27. do pondělí 30. prosince zahrají kapely, které mají k Prázdninám v Telči nejblíže. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty v příjemné rodinné atmosféře. Scénu v zámecké konírně otevřou folkoví Nezmaři a během dalších večerů vystoupí mimo jiné Žalman, Martina Trchová Trio nebo Epy De Mye.

„Letošní setkání s Nezmary bude výjimečné. Na koncertě kapele předáme Cenu města Telče, kterou letos obdrželi za propagaci města a věrnost našemu festivalu,“ řekl Milan Kolář, hlavní pořadatel festivalu Prázdniny v Telči. Organizátoři očekávají, že právě tento úvodní koncert bude zcela vyprodaný. Podobně to bude i s koncertem legendárního písničkáře Pavla Lohonky Žalmana, který se svojí kapelou v Telči zahraje v pondělí 29. prosince.

Podjavořičan baví lidi už třicet let.
OBRAZEM: Třicet let Podjavořičan slaví tancováním a zpíváním

V sobotu 28. prosince se zájemci mohou vydat na koncert folkového tria Epy De Mye a jeho hostů. Pořadetelé slibují, že na tomto setkání nebude nouze ani o nějaké to překvapení. O hudební večírek se v předvečer Silvestra postará známá folkrocková formace Jarret. A spolu s nimi také písničkářka Žofie Kabelková anebo trio Martiny Trchové.

Telč nepřijde ani o tradiční silvestrovské zpestření. Ve středu 31. prosince od 14 hodin bude na programu ostře sledovaný sportovní souboj. V hokeji se zde totiž opět utkají pořadatelé Prázdnin v Telči s výběrem Divadla Sklep. „Všechny fanoušky festivalu srdečně zveme, aby našemu týmu Prázdninových medvědů, přišli fandit. Kdo by měl velký zájem, určitě pro něj najdeme i místo v sestavě,“ uzavírá Milan Kolář.

Předprodej vstupenek na Prázdniny v Telči běží na webu festivalu www.prazdninyvtelci.cz.