V Jihlavě program ve stylu Buskingu začíná ve čtrnáct hodin na autobusovém nádraží a pokračuje u DIODu v Benešově ulici, Smetanových sadech, u brány v ulici Matky Boží, v City Parku a v dalších místech města. Večer v devatenáct hodin proběhne koncert v Dělnickém domě k výročí 25 let založení pěveckých sborů ZUŠ Jihlava Gaudium a Radost pod vedením sbormistra Petra Sobotky.

Uměním na Jihlavsku ožije také telčský zámek a jeho okolí, kde se v dopoledním programu představí soubory školy a sólisté. „Ve třináct hodin zazní na zámku Intrády, které se ještě zopakují ve čtrnáct hodin v Senior home. Dále si návštěvníci mohou vybrat, zda navštíví zámecký park a poslechnou si Kytary v parku nebo pod arkádami v zahradě, či poslechnou-li si Pěvce na nádvoří Univerzitního centra,“ řekla Věra Peichlová z telčské radnice.

Hrát se v pátek od čtrnácti hodin bude také v Třešti. V každém bloku před kinem Máj se představí žáci akordeonového, kytarového a dechového oddělení a tanečního oboru. Prostor u kostela svaté Kateřiny Sienské bude patřit žákům smyčcového, dechového a klavírního oddělení.

Přidává se i Polná. Tam celostátní happening základních uměleckých škol doplní oslava třicátého výročí místní ZUŠ. Od čtrnácti hodin vás čeká zahájení v parku na Husově náměstí, další program se bude odehrávat na nádvoří hradu či v prostorách ZUŠ Polná nebo v kině.