„V sobotu jsme pro děti připravili skákací hrad, na programu budou také pohádková představení v podání dětského divadelního souboru z jihlavské školy, chybět nebude ani občerstvení," řekl majitel zámku Oleg Rybnikář.

Prohlídky zámku budou probíhat v sobotu od 9.30 do odpoledních hodin, a to dle zájmu návštěvníků. V neděli začnou dopoledne a skončí po obědě, přibližně ve dvě hodiny.

„Chceme lidem ukázat, v jakém stavu se památka nachází po sedmdesáti letech zanedbané údržby. Provedeme je celým zámkem, samozřejmě ale pouze tam, kde to je bezpečné. Rádi bychom zámek začali více zpřístupňovat," vysvětlil Rybníkář s tím, že výhledově jsou na zámku další dílčí opravy. Loni se podařilo vyměnit dvacítku oken a dveře na prvním nádvoří, nyní je na řadě další etapa výměny oken.

Brtnický zámek jeho majitel otevře v době, kdy se bude v sousední klášterní zahradě konat country festival. „Myslím si, že zámek má své kouzlo a lidé budou mít další možnost zábavy ve městě, prohlídky zámku se krásně doplní s akcí v sousedním areálu," doplnil Rybnikář.

Country festival se uskuteční v sobotu i v neděli, vždy od 14 hodin. V sobotu vystoupí Kdo má čas, Jitka Vrbová, Brtnický dostavník, Johny Cash Revival, Michal Tučný Revival z Plzně. V neděli fanoušky tohoto hudebního žánru potěší Vysočinka a Vysočanka.