Vánoční klip nechyběl ani loni a další, v pořadí už třetí, je nachystaný i na letošní rok. „První adventní pátek, 27. listopadu, zveřejňuji na YouTube další Vánoční klip pod názvem Vánoce na blátě,“ prozradil Deníku krátce před premiérou zpívající hasič. „Přál bych si, aby byl mezi mými posluchači opět oblíbený,“ dodal.

Současná doba mu příliš radost nedělá a to nejen proto, že je jako hasič z povolání v první linii. „V letošním roce jsem měl opět zpívat své koledy v Telči na náměstí při rozsvěcování stromku, ale bohužel vládní opatření tomu zamezily,“ smutní. Fanoušky tak chce potěšit alespoň přes streamy, YouTube nebo z rádií.

První album: Toužím

close Obal nového CD už je známý, album vychází prvního prosince 2020. info Zdroj: Archiv Juriče Pařila zoom_in A nebo z nového CD, které vychází prvního prosince. Jde o první autorské album, nese název Toužím a k dostání bude na webových stránkách www.juric-paril.cz nebo v kamenných obchodech s hudbou. „Můžete se těšit na dvanáct písní, z toho jsou tři vánoční koledy. Album je po hudební stránce velice pestré a snahou bylo, aby posluchačům písně nezevšedněly a album bavilo od začátku až do konce,“ vzkázal Jurič Pařil fanouškům.

Díky spolupráci s profesionálními hudebními studii je kvalita na vysoké úrovni. „Pokud byste mě chtěli v mém hudebním snažení podpořit, tak si zakupte nové album,“ podotkl skromně zpívající hasič a přidal i přání čtenářům Deníku: „Přeji Vám šťastné Vánoce a rok 2021 plný splněných snů.“

Na příští rok měl přitom i on sám velké plány – vystupování na festivalech a první koncert. Nyní ale nikdo neví, jak se situace vyvine. Ani on sám. „Na první vystoupení s kapelou se moc těším. Bohužel nedokážu nyní říct, zdali se uskuteční v příštím roce nebo až v tom nadcházejícím,“ připouští. Uvědomuje si, že je ve výhodě oproti profesionálním hudebníkům a může klidně rok počkat.

Hasiči jako Blaničtí rytíři

Že v posledních dnech Jurič Pařil nezahálel dokazuje i nedávno zveřejněný singl Hasič. Za prvních čtrnáct dní má na YouTube přes deset tisíc shlédnutí. „Já sám jsem hasičem už od útlého dětství a vím o této problematice poměrně dost, tak mi nedělo velké obtíže napsat píseň konkrétně o hasičích,“ uvedl muzikant. „Hasiče v písni přirovnávám k Blanickým rytířům. Je všeobecně známo, že Blaničtí přijdou národu na pomoc v době největšího utrpení. Mnozí si ovšem neuvědomují, že už jsou dávno mezi námi v roli hasičů,“ vysvětlil.

| Video: Youtube

Jelikož však není aktuálně povoleno natáčet, musel pro klip najít alternativní řešení. „V celém klipu jsem použil záběry z amerického filmu Hrdinové ohně. Tento film je velice pěkně zpracovaný a vypráví skutečný příběh o skupině elitních lesních hasičů, kteří tragicky zahynuli při jednom z lesních požárů,“ uzavřel Pařil s tím, že by přesto radši použil záběry českých hasičů, nebylo to však možné.

Kdo je Jurič Pařil?

Čtyřiatřicetiletý Jurič Pařil je profesionální hasič z Telče. Vlastní jméno má Jiří, přezdívku získal díky agresivnímu stylu hraní na kytaru, se smíchem o sobě říká, že je trhač strun.