Předvelikonoční víkend 30. března – 1. dubna 2012 na pracovišti Chaloupky nedaleko Kněžic nabízí připomenutí lidových zvyků, křesťanských i předkřesťanských jarních tradic, tvoření z proutí, papíru, látek, těsta, pobyt v probouzející se přírodě. Nebudou chybět různé druhy zdobení velikonočních kraslic a pletení pomlázek. Děti se mohou těšit na krmení zvířat na farmě a také na dobrodružství v nočním lese.

„I když letos meteorologové předpovídají na tento víkend horší počasí, pokusíme se oprášit některé staré dětské jarní hry. Nezapomeneme ani na tradiční koulení vajec.  Loňský vítěz vyhrál čtyřicet vařených vajíček, tentokrát by se z nich jeho maminka radovala asi daleko víc,“přibližuje Marie Sára Rajnošková, organizátorka chaloupeckých Velikonoc.

Organizátoři využijí květné neděle, která na tento víkend připadá, a pro účastníky připravili také výrobu květinového aranžmá.„Nebude to však jarní vazba, letos si k Velikonocům připravíme kuchyňskou bylinkovou zahrádku za okno,“upřesňuje Rajnošková.

Sobotní program, který je přístupný veřejnosti začíná tanečním vystoupením souboru z MŠ Domamil v devět hodin ve dvoraně Chaloupek a končí koulením vajec kolem čtvrté hodiny. Základní cena činí pro jednotlivce 35 korun, pro tříčlennou rodinu sto korun.