Na nástěnkách panelových domů v borovinském sídlišti Za Rybníkem nyní visí studie s názvem Stavební úpravy sportovního areálu Třebíč Okružní.

„Je to studie, která již jednou mezi lidi k posouzení šla. My jsme ji trochu upravili podle aktuálních potřeb a dáváme ji znovu k připomínkování veřejnosti. Chceme v prostorách za bývalou Západomoravskou školou vybudovat sportovní areál pro veřejnost," sdělil místostarosta Třebíče Pavel Pacal, který má na radnici na starosti správu majetku města.

Bývalé školní hřiště, ležící mezi garážemi a sídlištěm, nyní slouží pouze k parkování aut. Podle studie by tam mohl vzniknout krásný areál, který by mohli využívat sportovci, ale i rodiny s dětmi. „Určitě by tady hřiště bylo dobré," myslí si obyvatelka Kristýna Novotná.

Ve středu celého areálu by podle současné studie, která se ještě může měnit podle připomínek veřejnosti, mělo být oplocené víceúčelové hřiště s umělým povrchem, připravené například na tenis či basketbal. Vedle něj bude cvičná tenisová stěna či streetworkoutové hřiště pro cvičení s vlastní vahou těla.

Kolem hřiště bude vybudován dvousetmetrový atletický ovál a kolem něj asfaltová in-linová dráha. Počítá se také s dětským hřištěm s pískovištěm a nerezovou skluzavkou. A vzniknout má také fitness park s bohatou výbavou.

„Nyní jsme dali návrh lidem k připomínkám. Ty se poté zapracují a půjde se do dalších stupňů projektové dokumentace tak, aby byl projekt přichystán pro rok 2017 či 2018 na realizaci," přiblížil Pacal.

Co bude se samotnou bývalou budovou Západomoravské vysoké školy, která nyní po několikanásobném stěhování sídlí v ulici 9. května, zatím není rozhodnuto. Možností je podle místostarosty Pavla Pacala několik a jsou zatím otevřené.

„Projekt sportoviště budovu školy neřeší. Nyní je v běhu změna územního plánu. Jakmile doběhne, tak se město rozhodne co dál. Jestli ji nějakým způsobem využije či nabídne k prodeji. Těžko v této chvíli říct, vyřešené to zatím nemáme," řekl místostarosta Pacal.