Zatímco v uplynulých dvou ročnících výtěžek putoval na pomoc psům v útulku a bystřickému Dennímu stacionáři Rosa, letos finance potěší šestnáctiletého Járu ze Žďáru nad Sázavou. Ten žije v holobytě s rodiči a postiženým bratrem a jeho snem je vyučit se kuchařem. Pro studium však nemá dostatek peněz ani zázemí. O tom, že výtěžek z akce poputuje právě Járovi, rozhodla v hlasování sama veřejnost a fanoušci FRH týmu.

„Zájemci o účast v našem charitativním závodě se mohou ještě stále registrovat, a to online na našich webových stránkách freerunhelps.com. Startovné činí 250 korun,“ přiblížila za FRH tým Pavla Roháčková. Akce začíná hodinu po poledni, lepší je však přijít dříve, aby si závodníci stihli vyzvednout čip. Samotný závod startuje ve čtrnáct hodin.

Od půl čtvrté se pak uskuteční takzvaný FreeRuníček – závod pro děti do šesti let. Od čtyř hodin mohou návštěvníci zamířit na přednášku o vyloučených dětech, o půl hodiny později se uskuteční vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií

„Ani po ukončení tohoto programu však nemusejí lidé spěchat domů a mohou s námi posedět. Připraven je i doprovodný program - malování na obličej, skládání obrovským puzzlí pro děti, malování na plátěné tašky, občerstvení ve formě domácí zmrzliny, limonád, masa i vegetariánských dobrot,“ lákají členky FRH týmu. Do závodu se mohou pustit běžci, chodci i cyklisté a volit lze mezi trasami od pěti do dvaceti kilometrů.