„Po dvacáté hodině potom zazní, stejně jako na prosincovém halovém turné, celé nové album Rockfield plus výběr největších hitů. Fanoušci Chinaski budou mít na delší dobu navíc poslední možnost vidět skupinu na samostatném koncertě. Od podzimu totiž kapela plánuje pauzu," vysvětlila Larisa Blichová z Press promotion.

„Budou to opravdu poslední koncerty k desce. Po létě přestaneme koncertovat a budeme točit nové album," potvrdil kytarista Chinaski František Táborský.

Poslední vstupenky na stání pořídí zájemci za 390 korun v pokladně Domu kultury mezi 13. a 17. hodinou nebo také v síti Ticketstream.

Nahrávka Rockfield, která vznikala v legendárním britském studiu pod dohledem producenta Grega Havera, se záhy po vydání stala platinovou a nejprodávanější v České republice. Úspěšný byl i albový singl Víno, jenž se stal dlouhodobě nejhranější písní českých rádií, a podobně si vedl i jeho následovník Každý ráno.

Za album, které vyšlo i na vinylu, kapela získala tři nominace na Anděla a ze slavnostního ceremoniálu si odnesla sošku pro nejlepší skupinu.

„Jaro a začátek léta muzikanti trávili na vyprodaném turné. Koncem roku pak s albovým programem zamířili do vyprodaných hal. V Praze se jim podařilo třikrát po sobě vyprodat Forum Karlín," připomněla Larisa Blichová.

Poslední zastávkou kapely Chinaski bude v sobotu Kutná Hora.