K Václavu Jehličkovi, který je v radě od roku 2011, tak do křesla usednou i další dvě ženy z Vysočiny, Dagmar Zvěřinová a Radka Burketová.

Na příštím zasedání dolní komory se o neobsazené místo utkají adepti ČSSD a ANO, jimiž jsou dosavadní předseda rady Ivan Krejčí a šéf tiskového odboru Ministerstva spravedlnosti Miroslav Konvalina, někdejší šéf Radiožurnálu.

Z nynějších tří kandidujících členů rady byl opětovně zvolen jen Martin Bezouška na návrh ČSSD. Vrátí se do ní Daniel Novák na návrh KSČM. Sociální demokraté do rady prosadili ještě svou bývalou senátorku Dagmar Zvěřinovou. ANO bude mít v radě mluvčí České inspekce životního prostředí Radku Burketovou, bývalou mluvčí tohoto hnutí i Ministerstva pro místní rozvoj.

ODS neprosadila znovuzvolení místopředsedy rady Milana Boušky, vystřídá ho někdejší předseda sněmovního mediálního výboru Václav Mencl (ODS). TOP 09 se Starosty do rady úspěšně nominovala někdejší šéfku Rady Českého rozhlasu Danu Jaklovou. Lidovci předsedu své karlovarské krajské pobočky Marka Poledníčka.

Členové rady jsou voleni na šest let. Mandátu se ujmou během května, kdy skončí funkční období šesti členů rady.